مزایای استفاده از وکیل طلاق

مزایای استفاده از وکیل طلاق

مزایای استفاده از وکیل طلاق، طلاق در لغت به معنای باز کردن گره و آزاد شدن است. در حقوق امروز امکان دارد طلاق به حکم دادگاه یا بدون آن واقع شود اگرچه ثبت آن احتیاج به حکم دادگاه یا گواهی عدم امکان سازش دارد، در نتیجه طلاق ویژه عقد دائم است و انحلال نکاح منقطع ازدواج موقف از طریق بذل یا انقضاء مدت صورت می گیرد.

وکیل طلاق کیست؟

شاید برای شما هم این سوال ها پیش آمده باشد که وکلای طلاق کیستند و باید دارای چه خصوصیاتی باشند؟ چرا موقعی که درخواست طلاق از طرف زن است داشتن وکیل طلاق با تجربه اهمیت بیشتری دارد؟ انواع طلاق چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟ عده زن به چه معناست؟ برای مشاروه با وکیل به کجا مراجعه کنیم؟

وکیل طلاق فردی است که سال ها تجربه در مورد دعوای خانوادگی و انواع طلاق ها را دارد و همه امور مربوطه از قبیل مهریه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت فرزندان، انواع طلاق و فسخ نکاح، عده زن، حق رجوع مرد و مسائلی از این دست آشنایی کافی دارد.

طلاق از چه روش هایی امکان پذیر است؟

موجبات طلاق در حقوق فعلی ایران ممکن است به یکی از سه صورت زیر باشد:

 1. به اراده مرد
 2. به درخواست زن
 3. طلاق با توافق زوجین

دلایل طلاق و مزایای استفاده از وکیل طلاق

طی تحقیقات بعمل آمده توسط وکیل طلاق اولین دلیل اصلی طلاق در جامعه را نداشتن شناخت مناسب طرفین نسبت به یکدیگر قبل از ازدواج می دانند. به بیان دیگر خانواده و خود فرد نسبت به خصوصیات و ویژگی های شخصیتی و رفتاری شریک آینده زندگی آگاهی ندارد.

علت دیگر طلاق در جامعه نداشتن تفاهم و عدم توانایی طرفین در گفتگو کردن است. متاسفانه از هر 10 زوج، کمتر از 3 زوج توانایی گفتگو به روش مناسب را دارند.

به گفته وکیل طلاق دلیل دیگر طلاق دخالت هایی است که بیشتر از جانب خانواده ها به وجود می آید. متاسفانه بیشتر زن و شوهرها از ابتدای روز اول ازدواج به خانواده هایشان اجازه دخالت در زندگی را می دهند. دلیل این دخالت وابستگی فرد به خانواده اش برمی گردد.

طلاق به دو نوع رجعی و بائن تقسیم خواهد شد و طلاق بائن هم به طلاق خلع و مبارات تقسیم می شود.

مزایای استفاده از وکیل متخصص در دعوای طلاق

در اختلافات خانوادگی خصوصا دعوای طلاق مشاوره از وکیل طلاق اهمیت بالایی دارد برای اینکه دعوای طلاق، خصوصا طلاق اگر از طرف زوجه (زن) باشد یکی از سخت ترین پرونده های خانواده در دادگاه است و در صورتی که اقداماتی که در این دعوا صورت می دهید، مطابق با مقررات و رویه قضایی محاکم نباشد و یا موقع تنظیم دادخواست و لایحه برای ارائه به دادگاه، شرایط قانونی را رعایت نکنید، با مشکلات متعددی برخورد می کنید که موجب از بین رفتن وقت، انرژی و هزینه های مصرف شده شما می شود.

در نتیجه اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دعوای طلاق برسید، بهتر است به یکی از وکلای متخصص طلاق مراجعه کنید که دارای تجربه کار در این دعاوی را در کارنامه خود داشته باشد.

مزایای مشاوره با وکلای طلاق

با توجه به اینکه متارکه و طلاق از دعاوی حقوقی هست و برای آن گرفتن وکیل الزامی نیست، ولی به طور مسلم گرفتن وکلای طلاق دارای مزایای زیادی هست که می توانید با مشاوره از وکلای مجرب از مزایای وکیل طلاق بهره مند گردید:

 • هنگامیکه طرفین وکیل داشته باشند احتیاجی به حضور در مرحله دادرسی دادگاه نیست.
 • بیشتر اشخاص به مراجع قضایی نرفته اند و با مراحل آن هم آشنایی ندارند پس بهتر است برای پیشبرد پرونده خودشان از کمک وکیل پایه یک دادگستری برای طلاق استفاده کنند.
 • امکان دارد دو طرف دعوا به خاطر شغل خود نخواهند در مراجع قضایی حضور داشته باشند پس در این صورت

–    با گرفتن وکیل متارکه تمام مراحل کار انجام می شود.

خدمات مرکز حقوقی در حوزه طلاق به شرح زیر است:

 • طرح دعاوی طلاق خلع از جانب زوجه (طلاق زن) از طریق وکیل جدایی
 • از وسایل قانونی برای دریافت تحصیل راضی بودن طرفین و طلاق توافقی از طرف زوجه (زن) از طریق وکیل طلاق استفاده می شود.
 • انجام و طرح طلاق از طرف زوج (مرد) با تعیین کردن تکلیف مهریه، نفقه و جهیزیه
 • اقدام طلاق توافقی زوجین در کوتاه ترین زمان، بدون حضور طرفین
 • در صورتی که طلاق توافقی انجام شود.
 • در صورتیکه طلاق خلع انجام شود. یعنی زن از مسائل مالی خود چشم پوشی کرده و مرد در مقابل آن طلاق را قبول کند.
 • در صورتیکه از همسرش وکالت طلاق را داشته باشد.

وکلای متخصص طلاق آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز، برای ارائه مشاوره و قبول وکالت در پرونده های طلاق است تا با استفاده از تجربه و تخصص خود، نتیجه بهتری را در کوتاه ترین زمان برای موکلین به دست بیاورند.

مقالات مرتبط:

اگر مرد درخواست طلاق دهد و اگر زن راضی به طلاق نباشد

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *