جهت صدور و یا دریافت مشاوره برای فاکتور رسمی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام شماره
خانم امینی
09333221343
خانم رضایی 09107623682
آقای شاهین 09120826495

هر آنچه لازم است درباره گرفتن دسته چک بدانید!

گرفتن دسته چک از اوجب واجبات است!

گرفتن دسته چک از آن دسته کارهایی است که پشت گوش انداختنش به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بی شک شما هم بارها و بارها در حین انجام معاملات مالی و دریافت وام با معضلی تحت عنوان چک رو به رو شده اید. تلخ یا شیرین؛ وجود چک به عنوان تضمین و تعهد در چنین معاملاتی ضروری به نظر می رسد. اگر تا به حال نسبت به گرفتن دسته چک اقدام نکرده اید، دو راه پیش رو دارید. بی خیال انجام معامله و دریافت وام شده یا در میان اطرافیان، فردی را پیدا کنید که دسته چک داشته باشد و بتواند علی‌الحساب این دفعه کارتان را راه بیندازد! دفعات بعدی چه؟!

خُب به نظر می رسد که در چنین شرایطی گرفتن دسته چک برای شما از نان شب واجب تر است. چرا که با یک بار فسخ معامله یا رو انداختن به دوست و آشنا کارتان راه نمی افتد. پس توصیه می شود که یک دسته چک بگیرید، به خودکفایی رسیده و با خیال راحت معاملاتتان را راه انداخته و وام هایتان را دریافت کنید! حتما می پرسید فرآیند گرفتن دسته چک به چه صورت است؟!

دسته چک

آشنایی با فرآیند گرفتن دسته چک

اگر قصد دارید با دریافت دسته چک به دردسرهای گاه و بی گاهتان پایان دهید، نخستین گام مراجعه حضوری به شعب بانک مورد نظرتان است. البته پیش از مراجعه به این شعب توجه داشته باشید که داشتن شغل ثابت یا محل سکونت ثابت الزامی است. اگر این شرایط را دارید، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به بانک مورد نظر مراجعه نموده و درخواست دریافت دسته چک را به رئیس شعبه تقدیم نمایید. می دانید منظور از بانک مورد نظر در این جا چه بانکی است؟!

بانکی که در آن حساب قرض الحسنه جاری دارید و حداقل دو سال از افتتاح حسابتان می گذرد. داشتن مقداری سپرده در حساب قرض الحسنه نیز ضروری است. رئیس شعبه پس از دریافت درخواست شما، اقدام به اخذ استعلام از حسابتان می نماید. این کار با هدف اطلاع از رتبه و سوابق شما صورت می پذیرد. اگر نتیجه استعلام مثبت بوده و رتبه‌تان در بانک بالا باشد، فرآیند ارائه دسته چک استارت می خورد. اما اگر در سابقه بانکی تان وجود چک برگشتی به چشم بخورد، فرآیند متوقف می گردد. آیا در چنین شرایطی امکان گرفتن دسته چک برای شما به هیچ عنوان میسر نیست؟!

هست، اما به شرطها و شروطها. شرطش هم این است که سوء اثر چک برگشتی را رفع نموده و مجددا درخواست دریافت دسته چک را به رئیس شعبه ارائه دهید. پس از طی نمودن این مراحل مدارک لازم برای دریافت دسته چک را در اختیار متصدیان بانک قرار داده و منتظر صدور دسته چک بمانید.

چک

نکات مهم!

توجه داشته باشید که ماجرا تنها به گرفتن دسته چک ختم نمی شود. با اخذ دسته چک نیمی از مسیر را طی کرده اید و پیمودن نیم دیگر آن در گرو دانش شما در زمینه استفاده از چک است. داشتن اطلاعات و سواد کافی در زمینه استفاده از چک به شما این قدرت را می دهد که آگاهانه و به درستی از آن استفاده نمایید. بدین ترتیب می توانید با کاهش درصد اشتباه، ریسک به کارگیری این سند مهم را تا حد قابل توجهی کاهش دهید!

مثلا در رابطه با استفاده آگاهانه از دسته چک لازم است بدانید که:

  • آنچه به چک اعتبار می بخشد، امضاست نه اثر انگشت.
  • وجود وجه به میزان مبلغ ذکر شده بر روی چک در حساب صادر کننده آن در هنگام صدور الزامی است.
  • پرداخت چک به محض تحویل به بانک ضروری است. در غیر این صورت چک برگشت خواهد خورد.
  • ذکر مبلغ و موارد مورد نیاز در چک الزامی می باشد.
  • کشیدن چک سفید امضا تخلف است.

گرفتن دسته چک

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *