جهت صدور و یا دریافت مشاوره برای دسته چک و مشاوره حساب جاری می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نام شماره
خانم امینی
09333221343
خانم رضایی 09107623682
آقای شاهین 09120826495

با شرایط گرفتن دسته چک آشنا شوید!

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که احساس می‌کنید کارتان بدون وجود یک دسته چک راه نمی‌افتد، آشنایی با شرایط گرفتن دسته چک برایتان خالی از لطف نخواهد بود. امروزه انجام هر معامله و دریافت هر وامی بدون در دست داشتن دسته چک تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. وجود یک چک معتبر تضمین کننده اعتبار و امنیت معامله ای است که انجام می دهید. بنابراین توصیه می‌شود که هرچه سریع‌تر شرایط و مدارک دریافت دسته چک را فراهم نموده و با در اختیار داشتن این سند مهم، انجام معاملات را برای خود ساده‌تر کنید.

حتما می پرسید شرایط گرفتن دسته چک چیست و برای انجام این کار چه مدارکی لازم است؟!

نخست به معرفی مختصر مدارک لازم برای گرفتن دسته چک پرداخته و پس از آن، شرایط دریافت این سند معتبر را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. برای یادگیری یک مطلب جدید آماده اید؟!

شرایط گرفتن دسته چک

مدارک لازم برای ارائه درخواست دسته چک

حقیقت این است که یکی از مهم ترین شرایط گرفتن دسته چک، در دست داشتن مدارک کامل است. به همین دلیل آشنایی با مدارک مورد نیاز برای دریافت دسته چک بسیار حائز اهمیت تر از چیزی است که فکرش را می کنید!

مدارکی که برای درخواست و دریافت دسته چک نیاز دارید، عبارتند از:

  • فرم افتتاح حساب در بانک مورد نظر ( توجه داشته باشید که گذشتن حداقل دو سال از افتتاح حساب در این بانک الزامی می باشد.)
  • یک قطعه عکس 4*3
  • کپی اجازه نامه در صورت استیجاری بودن منزل
  • کپی کلیه مدارک شغلی
  • ارائه قبض برق، آب یا گاز برای اثبات آدرس و کدپستی محل سکونت

خُب این از معرفی مدارک لازم برای دریافت دسته چک از بانک که برخورداری از آن ها جزء شرایط مهم این فرآیند محسوب می شود. مایلید سراغ باقی شرایط رفته و به بحث درباره آن ها بپردازیم؟!

دریافت دسته چک

شرایط گرفتن دسته چک چیست؟

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، یکی از مهم ترین شرایط گرفتن دسته چک این است که حداقل دو سال از افتتاح حسابتان در بانک مورد نظر گذشته باشد. حال ممکن است این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد: پس تکلیف فردی که عجله دارد و نمی تواند برای اخذ دسته چک دو سال صبر کند، چیست؟!

جالب است بدانید که برخی بانک‌ها به این معضل پایان داده و شرایطی را فراهم ساخته اند که فرد تنها با تایید رئیس شعبه، موفق به اخذ دسته چک شود. بدون آن که نیاز باشد روزها، ماه ها و حتی سال ها در حسرت دریافت این سند کاربردی بماند!

یکی دیگر از مهم ترین شرایط گرفتن دسته چک بهره مندی صاحب حساب از موجودی 5 الی 10 میلیون تومانی است. پس اگر قصد دریافت چک دارید، اما حسابتان خالی است؛ هرچه سریع تر نسبت به سپرده گذاری این مبلغ در حسابتان اقدام نمایید!

عدم برخورداری از هرگونه سابقه چک برگشتی و بدهی غیر جاری از دیگر شرایطی است که مورد توجه ویژه رئیس شعبه قرار می گیرد. در صورتی که نتیجه استعلام حساب شما چندان خوشایند نباشد، رفع سوء اثر برای ادامه فرایند الزامی است. در غیر این صورت درخواست شما تایید نشده و موفق به اخذ دسته چک نخواهید شد.

از دیگر شرایط مهم گرفتن دسته چک، ثابت بودن محل کار یا شغل شماست. برای این کار لازم است سند ملکی ارائه داده و یا با ارائه قبض آب، برق یا گاز ثابت نمایید که ملک متعلق به شما می باشد.

عجیب، اما واقعی!

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما حقیقت این است که همراه داشتن معرف خوش حسابی که در بانک مورد نظر حساب دارد، می‌تواند کاروبارتان را راحت‌تر کند. پس اگر برایتان مقدور است، زمان ارائه مدارک به بانک چنین فردی را همراه خود ببرید!

دسته چک

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *