وکیل پولشویی

وکیل پولشویی

جرایم اقتصادی از آن دسته جرایمی است که شناخت آن، شرایط حاکم بر آن و رسیدگی به آن به دلایل امنیتی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین دلیل برخی از وکلای کیفری تخصص خود را در زمینه این جرایم به خصوص جرم پولشویی قرار داده اند. جرم پولشویی که این روزها مردم به دلیل کار با بیت کوین یا عناوین مختلف دیگر واهمه زیادی از آن دارند، یکی از مهمترین جرایمی است که برای آن مراجعه به وکیل پولشویی افزایش یافته است. وکیل پولشویی می تواند در این زمینه تاثیری زیادی بر پیشبرد پرونده داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

جرم و مجازات پولشویی چیست؟

اینکه جرم پولشویی چیست و چه مجازاتی را دارد قبلا به طور مفصل تشریح کرردیم و انواع آن را را گفتیم

اما به طور خلاصه، پولشویی جرمی است که مرتکب با انجام آن درصدد آن است که تا پولی که از راه نامشروع به دست آمده است را که به اصطلاح به آن پول کثیف گفته می شود را مشروع و قانونی جلوه دهد.

طبق ماده 9 قانون مبارزه با پولشویی مجازات این جرم این گونه تعیین شده است: «اصل مال و درآمد و عواید حاصل از ارتکاب جرم منشا و جرم پولشویی (و اگر موجود نباشد مثل یا قیمت آن) مرتکبین جرم پولشویی مصادره می‌شود و همچنین چنانچه جمع اموال، درآمد و عواید مذکور تا ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال باشد به حبس تعزیری درجه پنج و ارقام بیشتر از آن به درجه چهار در هر دو مورد علاوه بر مجازات قبل به جزای نقدی معادل وجوه یا ارزش مالی که مورد پولشویی واقع گردیده محکوم می‌شوند.»

وظیفه وکیل پولشویی چیست؟

در واقع یک وکیل کیفری است که با تمرکز فعالیت خود بر جرایم اقتصادی، تخصص خود را در زمینه نحوه رسیدگی و دستیابی به ادله و دفاع از متهم افزایش داده است. یک وکیل خوب باید به تمام قوانین و مقررات داخلی و بین المللی که در این زمینه وجود دارد مانند قانون مبارزه با پولشویی، آیین نامه قانون مبارزه با پولشویی، کنوانسیون مبارزه با فساد، اصل 49 قانون اساسی اطلاع داشته و بر آنها تسلط کافی داشته باشد.

ویژگی وکیل پولشویی

یک وکیل پولشویی خوب باید علاوه بر داشتن دانش و تخصص کافی، قدر تحلیل بالا داشته و از نظم و انضباط کاری برخوردار باشد. وکیل پولشویی در مقام مشاور باید بتواند راهنمایی های درست و مناسب کند و از بی راهه رفتن و انجام اموری که باعث ایجاد خلل در رسیدگی به پرونده باشد خودداری کند.

مراجعه به وکیل پولشویی باعث می شود بسیاری از اشتباهاتی که به دلیل عدم آگاهی نسبت به قانون و روند رسیدگی ایجاد می شوند، رخ نداده و با توجه به حساسیت ویژه این قسم پرونده ها مراحل رسیدگی با اطمینان بیشتری طی شود. در این راستا می توانید با گروه وکلای یازده – ده که دارای یک تیم وکیل پولشویی می باشد تماس بگیرید تا این گروه مشاوره که دارای سال ها تخصص و تجربه و همکاری های قوی و منظم در این زمینه هستند، شما را چه به صورت حضوری، چه به صورت تلفنی یا آنلاین راهنمایی و هدایت کنند.

سایر مطالب:

هزینه وکیل برای گرفتن مهریه چه قدر است؟

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *